Büyükelçi Ümit Yalçın görevine başladı

Büyükelçi Ümit Yalçın Londra’ya gelerek görevine başladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden önce Dışişleri Müsteşarı olarak görev yapan Büyükelçi Ümit Yalçın, Türkiye’nin yeni Londra Büyükelçisi oldu.

Geçtiğimiz dönem Londra Büyükelçilik görevini üstlenen Abdurrahman Bilgiç’İn merkeze alınması sonucunda, Büyükelçi olarak atanan Ümit Yalçın 1 Ekim 2018 itibari ile görevine başladı.

ÜMİT YALÇIN KİMDİR?

Ankara’da 1967 yılında doğan Yalçın, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra 1989 yılında Dışişleri Bakanlığı Doğu Avrupa Dairesinde aday meslek memuru olarak göreve başladı.

Bulgaristan’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Başkonsolosluk yapan Yalçın, 2012’de Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi olarak atandı. Yalçın, 2014 sonrası Dışişleri Bakanlığında Kuzey Afrika-Ortadoğu ve Asya-Pasifik masalarında değişik zamanlarda genel müdürlük ve müsteşar yardımcılığı görevini yürüttü.

Ümit Yalçın 2016’dan bu yana Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapıyordu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.