İngiliz Escobar” ve eşi servetiyle yakalandı

"İngiltere'nin Escobar'ı" olarak bilinen ünlü uyuşturucu baronu Andrew Deamer'ın eşi Kolombiya polisinin yaptığı bir operasyonla tutuklandı.

“İngiltere’nin Escobar’ı” olarak bilinen ünlü uyuşturucu baronu Andrew Deamer’ın eşi Kolombiya polisinin yaptığı bir operasyonla tutuklandı.

Ünlü uyuşturucu baronu ailesinin serveti ise, duyanları hayrete düşürüyor…

İngiliz ünlü uyuşturucu baronu Andrew Deamer “İngiltere’nin Escobar’ı” olarak biliniyordu. Ünlü baronun ardından Kolombiyalı eşi Marcella Zapata da, komşularının yaptığı şikayet neticesinde evlerinde bulundurduğu 354 Milyon Sterlin (yaklaşık 3 Trilyon TL) değerindeki uyuşturucuyla yakalandı.

Ünlü baronun 37 yaşındaki karısı, Kolombiya’nın Medellin şehrinin yakınlarında evine basan polis ve askerler tarafından tutuklanıp göz altına alındı. Ünlü uyuşturucu baronu, şimdi Kolombiyalı karısı Marcela Zapata ile birlikte yaşadığı Güney Amerika’nın Medellin şehrinde tutuluyor.

Andrew Deamer

Deamer’ın 37 yaşındaki karısı, sosyal medyada sık sık eşi ve evcil hayvanlarıyla pozlar veriyor ve selfieler paylaşıyordu. Ayrıca polislerin bastıkları 10 Trilyon TL değerindeki ultra lüks malikanelerinin de fotoğraflarını yayınlıyordu.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla kocasıyla övünen Zapata, kocasının fotoğraflarından birine ise “Kocam dünyanın en tatlısı ve en iyisi.” diyerek not düşmüştü.

Marcella Zapata

Polis memurları uyuşturucu baronu ailenin, elindeki diğer uyuşturucu maddeleri sakladığı laboratuarlara sahip olduklarını iddia ederken, Deamer’ın komşuları ise onun babasının izinden gittiğini söylüyor. Ünlü baron Deamer’ın babası 18 yıl önce büyük bir dolandırıcılıkla suçlanmıştı ve cinayetten hüküm giymişti.

Ailenin komşuları ve tanıdıkları ise şöyle konuştu: “Haberleri duyduğumuza şaşırmadık, buradaki herkes bunun hakkında konuşuyor. O babasının izini takip ediyor.”

1998 yılında tutuklanan ve 5,5 Milyon Sterlin (47 Milyar Türk Lirası) değerindeki uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlandıktan sonra vefat eden Deamer’ın babası, ölümünden önce bir yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. (MYNET.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.