20 yaşındaki diyabet hastası tedaviyi reddedince yaşamını yitirdi

İngiltere'de yaşayan 20 yaşındaki Natasha Horne diyabet hastasıydı. Doktorları dinlemeyip iğnelerini yaptırmayınca komaya girip yaşamını yitirdi.

İngiltere’de yaşayan 20 yaşındaki Natasha Horne diyabet hastasıydı. Doktorları dinlemeyip iğnelerini yaptırmayınca komaya girip yaşamını yitirdi.

Genç kız 1. tip diyabet hastasıydı, normal yaşantımı etkiler diyerek doktorların onun için hazırladığı tedaviyi reddetti.

Acılı aile ise trajik olayın şokunu atlatmaya çalışıyor. Genç kızın üniversiteye yeni başladığını söyleyen ailesi geçen yıl aldığı haberle Natasha’nın hayatının tepetaklak olduğunu belirtiyor.

Genç kızın hastalığı düzenli kullanılan iğnelerle tedavi edilebiliyordu ancak, genç kız iğneden nefret ettiğini söyleyip, tedavi olmayı reddetti.

Durumu git gide ağırlaşan genç kız önce hafif diyabet atakları geçirmeye başladı, ardından durumu daha da kötüleşti.

Genç kız durumu daha da ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı ve komaya girerek yaşamını yitirdi.

Ailesi şimdi diyabet hastalığına karşı bilinç uyandırmak ve hastalara yardımcı olmak için bir dernek kurmayı planlıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.