Enfield’deki GP’ler ülkedeki en kötüler arasında

ENFIELD’de yaşayan hastalar ile ilgili yapılan yeni bir araştırma sonucunda, bu bölgede bulunan GP’ler (sağlık ocakları) ülkenin en kötüleri seviyesinde kaldı.

ENFIELD’de yaşayan hastalar ile ilgili yapılan yeni bir araştırma sonucunda, bu bölgede bulunan GP’ler (sağlık ocakları) ülkenin en kötüleri seviyesinde kaldı.

NHS’e bağlı Enfield CCG (klinik hizmet grubu) tarafından yapılan araştırmada 4.786 hasta bölgelerinde bulunan GP’ler ile ilgili olarak bir değerlendirme yaptı. Hastaların sadece %78’i GP tarafından sunulan hizmetlerin kalitesine çok iyi ve oldukça iyi şeklinde değerlendirme yaptı. Oysaki bu memnuniyet değerin 5 yıl önce %82 seviyelerinde olduğu biliniyor.

Ocak – Mart ayları arasında gerçekleştirilen 2018 GP Hasta Anketi’nden elde edilen rakamlarla İngiltere geneli hastaların değerlendirme ortalamasının çok altında kaldığı görülüyor. İngiltere genelinde hastaların değerlendirmesi %84 oranında memnuniyet gösterirken, Enfiled’de bulunan GP’lerin memnuniyet oranı ise %78.

Yapılan anket sonuçlarını değerlendiren National College of GP Başkanı Profesör Helen Stokes- Lampard şunları söyledi:

“GP’ler ve ekiplerimiz inanılmaz zor koşullarda inanılmaz bir performans gösteriyor. Hastalarımızın yararına sergiledikleri bu performansın daha da iyi bir hale geleceğine inanıyorum. Özellikle son yıllarda iş hacmi artmıştır. Artan hacim ile birlikte iş yapmak zorlaşıyor. NHS’in GP’ler için 10 yıl öncesine kadar ayırdığı bütçe azalıyor GP’lerin sayısı azalıyor. Bu da GP’lerin daha iyi hizmet vermesini zorlaştıran başlıca nedenlerden biridir. Gerçek şu ki, mevcut GP’ler ve ekiplerimiz mutlak kapasitesi ile çalışıyor. Ancak randevuların hepsine kısa sürede yanıt vermek için yeterli GP’ye sahip değiliz.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin