Londra’da ‘Helal Gıda Festivali’ büyük katılımla gerçekleşti

Londra’nın doğusundaki Tower Hamlet bölgesinde hafta sonu gerçekleştirilen ve iki gün süren ‘Helal Gıda Festivali 2018’i, yaklaşık 20 bin kişi ziyaret etti.

Festivalde, helal hamburgerlerden sosisli sandviçlere uluslararası mutfaklara ait 100’den fazla yiyecek ve içecek ziyaretçilere tanıtıldı.

Dünya mutfaklarının deneyimlendiği festivalde başta İngiliz şirketleri olmak üzere Malezya, Tayland, Dubai, Yeni Zelanda, Pakistan ve Meksika’dan da katılım oldu. Giyim ve kozmetik, standları da yoğun ilgi gördü.

BBC Master Chef unvanı sahibi Shelina Permaloo, Londra Helal Gıda Festivali katılımcılarına helal yemek yapmanın tariflerini, yemek pişirme ipuçlarını ve mutfak sırlarını anlattı.

Ünlü şef, yazar ve restoran sorumlusu Shelina ve sektörün önde gelen şefleri tarafından canlı pişirme demoları yapıldı, mutfak uzmanlıkları paylaşıldı.

Müslüman vatandaşın büyük ilgi gösterdiği festivalde, yemek pişirme kursları, masaj koltukları, nargile köşeleri, canlı müzik performansları ve çocuklara yönelik çeşitli aktivitelere katılma fırsatları da sunuldu.

Katılımcılar dünya mutfağına ait tatların helal versiyonunu tadabildiler.

İngiltere’deki Müslüman toplumun en fazla ziyaret ettiği etkinlikler arasında yer alan festivalle, helal gıda pazarındaki çeşitliliğin artırılması, muhafazakar giyimi tercih eden modaseverlerin farklı markaları tanıması, sektörlerin, Müslüman müşterilerin taleplerini karşılaması ve Müslümanların yaşam tarzına odaklı giyim, yeme- içme sektöründeki üreticilerin tüketicilerle buluşturulması hedeflendi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin