İngiltere’de 2.5 milyon dolar kripto para çalındı

İngiltere polisi yapılan araştırmalar ve gelen şikayetleri inceledi. Kripto paraların hırsızların asıl hedefinde olduğunu belirten İngiltere polisi, yapılan araştırmalar sonucunda bu yaz 2.5 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını ve siber saldırganların durdukları yerde durmadıklarını açıkladı. Siber saldırganların sürekli olarak daha farklı yöntemler ile sonuca ulaşmaya devam ettiklerini ve bu tür siber saldırıların daha fazla arttığını belirten ekipler, İngiliz vatandaşlarının daha fazla dikkatli olması önerisinde bulundu.

İngiltere’de sadece yaz aylarında 2.5 milyon dolarlık kripto para çalınırken, birçok İngiliz vatandaşının haberi dahi olmadan kripto paralarının siber saldırganların eline geçtiği ve asla geri alınamayacak şekilde bu paraların güvenlik önlemleri aşılarak çalındığı açıklaması yapıldı.

BİLMEYEN GİRMESİN!

İngiltere polisi, kripto paralara yatırım yapacak olan insanların çok iyi araştırma yapmasını ve araştırma öncesi yatırım yapmaması uyarısında bulunarak diğer türlü binlerce dolarlık siber saldırganlık örneklerinin çok rahat bir şekilde görülebildiğini açıkladı. Siber saldırganların durmaksızın gece gündüz sürekli olarak soygunlarına devam etmesi ve milyonlarca dolarlık paraları saniyeler içerisinde çalması bu şekilde uyarılar yapılmasında etkili oldu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.