İngiltere’nin dev şirketi küçülüyor, binlerce kişi işsiz kalacak

İngiltere'nin en önemli zincir mağazalarından birinin daha sektörden çekilmeye başladığı kaydedildi.

İngiltere’nin en önemli zincir mağazalarından birinin daha sektörden çekilmeye başladığı kaydedildi.

İngiltere’nin önemli yatırım şirketlerinden biri olarak bilinen ve Hilco çatısı altında faaliyet gösterdiği kaydedilen dev perakende zincirinin gelecek hafta itibariyle altmış ile seksen arasındaki mağazasını kapatacağı duyuruldu. Özellikle ev ve bahçe ürünleri üzerine tasarım ve çalışmaları ile tanınan şirketin kapatacağı mağazalar nedeniyle yaklaşık bin işçisinin de işsiz kalacağı öğrenildi.

Yapı market alanı zincirinin geçen Mayıs ayı içerisinde şirket borçlarının yapılandırılabilmesi için başvuruda bulunduğu biliniyordu. Ödemelerde yaşadığı zorluklar nedeniyle mülk sahipleriyle olan anlaşmaların da gözden geçirilmesinin planlandığı ifade edilmişti, şirketin bu sebeple yeniden yapılandırma için geçtiğimiz sene batan Toys R Us’ın kurtarma planını üstlenmiş olan Alvarez ve Marsal ile çalışacağı kaydedildi.

Ulaşılan son haberlere göre ise anlaşmaya rağmen kâr edemediği görülen Homebase’in önce on yedi adet mağazasını kapattığı sonrasında ise yirmi üç mağazasını daha kapatacağı belirtildi. Buna göre toplam kapatılacak mağaza sayısının ise seksene yakın olacağı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.