Enfield Meclis Üyesi Ioannou’un parti üyeliği donduruldu!

ENFIELD, Southgate bölgesi meclis üyesi olan Kıbrıs Rum kökenli Stephanos Ioannou, 20 Temmuz ile ilgili sosyal medya hesabından yapmış olduğu ırkçı paylaşımından dolayı görevi askıya alındı ve hakkında soruşturulma başlatıldı.

Londra Gazete’nin gündeme getirdiği Stephanos Ioannou’nun ırkçı paylaşımı hakkında Muhafazakar Parti’nin Enfield lideri Joanne Laban Londra Gazete’ye konuşarak, Ioannou hakkında soruşturulma başlatıldığını ve parti üyeliği dondurulduğunu söyledi.

Enfield Southgate meclis üyesi olan Stephanos Ioannou 20 Temmuz Cuma günü sosyal medya hesabından İngiltere’nin en popüler ve ırkçı bir gazete olarak bilenen ‘The Sun’ gazetesinin ön manşetini paylaşmıştı. 1974 yılının Ağustos ayında yayınlanan gazetede Türkiye’ye ve Türk askerlerine ‘barbarlar’ ve ‘işgalciler’ olarak hitap edilmişti.  Ayrıca ‘Yazıklar olsun’ diye küçük bir başlık atılmıştı.

Gazetemiz bu paylaşımının üzerine gitti ve Muhafazakar Partinin Enfield lideri Joanne Laban’a böylesi bir paylaşımının ırkçı olduğunu belirtti.

Stephanos Ioannou’un bu paylaşımı özellikle Enfield ve Southgate bölgesinde yaşayan Kıbrıslı Türk toplumumun ilgisini çekti ve tepki topladı. Yüksek oranda Kıbrıslı Türklerin yaşadığı Enfield bölgesinde, Kıbrıs Rum kökenli meclis üyesinin sosyal medyadaki paylaşımı, taraflı ve ırkçı olarak nitelendirildi.

Joanne Laban ile temasa geçtik ve kendi partisinden olan Enfield Southgate bölgesi meclis üyesi Stephanos Ioannou’nun ırkçı paylaşımının Enfield bölgesinde yaşayan Türkçe konuşan toplumunu rencide ettiğini söyledik. Meclis üyesi olarak bölge halkını eşit seviyede ve saygı ile yaklaşılmasını gerektiğini vurgulayarak, Stephanos Ioannou’nun bu paylaşımı Enfield bölgesinde yaşayan toplumunun rahatsız olmasına neden olduğunu belirttik.

LABAN: “BU KONUYA ÇOK CİDDİYE ALIYORUZ”

Türkçe konuşan toplumun sesi Londra Gazete, Joanne Laban’dan ırkçı sosyal medya paylaşımı hakkında görüşünü alarak, Iaonnou hakkında yasal işlem başlatılmasıyla ilgili adım atılıp atılmayacağını sorduk.

Joanne Laban, toplumumuzu oldukça üzen ve tepki çeken bu paylaşım hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Muhafazakar Parti olarak bu konuya çok ciddiye alıyoruz. Stephanos Loannou 20 Temmuz’da yapmış olduğu paylaşımdan dolayı şu anda bir soruşturma altında ve görevi askıya alınmıştır.”

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.