Öldürülen Nigar’ın babası isyan etti: “Sistem ve cehalet yine kazandı”

Uzun yıllardır İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Kıbrıslı Nigar Tevfik Erhalk’ın geçen hafta Kıbrıs tatilinde eşi tarafından öldürülmesinin ardından Nigar Tevfik’in babası Yaşar Duru isyan etti.

Boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından Kıbrıs’ta av tüfeğiyle vurularak öldürülen Nigar Tevfik Erhalk’ın babası Yaşar Duru sosyal medyadan kızı hakkında yaptığı paylaşımla yürekleri dağladı.

Kızına olan sevgisini anlatan baba Yaşar Duru, kızının öldürülmesine isyan ederek, “Sistem ve cehalet yine kazandı..!” dedi.

Baba Yaşar Duru’nun paylaşımı şöyle:

“Melek gibiydi, bu dünyada onu sevmeyen bir tek insan yoktu. Otuz dört yıl önce evlendi otuz dört sene aradığı, beklediği saadeti bulamadı. Ayrılmaya karar verdi ayrılıkta mutlu olacağını düşünerek..!

“Eş” olarak verdiğimiz kocası ayrılmasını önlemek için tüfeğini doğrulttu ve vurdu, öldürdü..!

Bu kez ölüm ayırdı..!

İki oğlunu ve bir kızını anasız, bir torun kız bebeği de nenesiz eyledi.

Böyle bir olayı ortaya koyan kafayı, zihniyeti yaratan ve hiç insaf kabul etmeyen düşünce tarzını kınamaktır benim niyetim. Sistem, bu zihniyeti bu vahşeti asırlar önce yarattığı halde hala bu modern kabul edilen dünyada iman, insaf tanımadan acımasız tarzda tüfeğin kustuğu ölüme maruz bırakmakta, gafil davranmaktadır.

Benim kızım Nigar da böyle bir zihniyetin silahına kurban gitmiştir. Bu zihniyet can almaya heveslenirken keşke yarattığı daha büyük problemleri de görebilseydi ve büyük hevesle tetik çekecek parmakta daha fazla mantık bulabilseydi…

Olmadı ama, ve bir parmak oynaması sevimli çiçeğimizi hayatına veda ettirdi. Şimdi anne toprağa teslim olurken tetiği çektiren sistemin unsuru da demirler arasında ömür çürütmeye mahkum..!

Sistem ve cehalet yine kazandı..!”

NİGAR’IN CENAZESİ KIBRIS’TA DEFNEDİLECEK

Acılı baba Yaşar Duru, sosyal medyadan yaptığı bir diğer paylaşımda ise hayatını kaybeden kızı Nigar Tevfik’in cenazesinin 3 Ağustos Cuma günü Saat 13.00’te Kıbrıs Türkmenköy (Mağusa) köyündeki kabristanlığa defnedileceğini açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin