Jürgen Klopp: Brexit saçma, referandum tekrarlansın

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, İngiltere'yi Brexit Referandumunu tekrarlamaya davet etti.

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, İngiltere‘yi Brexit Referandumunu tekrarlamaya davet etti.

2106’da yapılan referandumun ardından Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı alan İngiltere’de Brexit için altyapı görüşmeleri sürüyor.

Ancak Liverpool’un Alman Teknik Direktörü Jürgen Klopp, İngiltere’nin AB‘den ayrılmasına karşı geliyor.

50 yaşındaki Klopp, ‘Brexit referandumu tekrarlanmalı ya da hiç referandum yapılmadan AB’den ayrılık kararından vazgeçilmeli’ dedi.

Guardian’a konuşan Klop ‘İlk referandum kararı verildiğinde bunun halka sorulacak bir şey olmadığını düşünüyordum’ diye konuştu.

Referandumda yüzde 51’e yüzde 49’luk bir sonuç çıktığını hatırlatan Klopp, ‘İnsanlara böyle büyük bir karar vermeleri için bir şans daha karar vermeli. Yüzde 51 mutlu ama yüzde 49 mutsuz’ diye konuştu.

Herkesin AB’den ayrılmak istemediğinin açık olduğunun altını çizen Klopp, ‘Tarih her zaman birlik olmanın ne kadar önemli olduğunu göstermişti, ayrılıklar başlayınca kavga da başlar’ şeklinde konuştu. (CNNTÜRK.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.