Londra’da en renkli onur yürüyüşü gerçekleşti

İNGİLTERE’DE, bu yıl 46’ıncısı düzenlenen "Pride London" yürüyüşü, 8 Temmuz Pazar günü, Portland Palace'de bulunan BBC binasının önünde gerçekleşti. 

İNGİLTERE’DE, bu yıl 46’ıncısı düzenlenen “Pride London” yürüyüşü, 8 Temmuz Pazar günü, Portland Palace’de bulunan BBC binasının önünde gerçekleşti.  Yürüyüş, Oxford Circus, Regent Street, Piccalilly Circus, Pall Mall ve Trafalgar Square güzergahını takip ederek bakanlıkların bulunduğu White Hall’da son buldu.

Londra’da 46 yıl önce 1972’de başlayan “Pride London” kutlamaları bugüne kadar gelişerek devam ediyor. Barclays Bankası ve Londra Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunu üstlendiği yürüyüşün, ayrıca aralarında Londra Ulaşım Servisi, Starbucks, Delta Virgin Atlantic ve Tesco’nun da bulunduğu çok sayıda sponsoru bulunuyor.

Yürüyüşte yer alan katılımcılar kendi ülkelerini bayraklarla temsil ederek renk kattı. Pride London, destekleyicisi Metro Politan Polis Teşkilatı Yekilisi David Müsker, yaptığı açıklamada yürüyüşün güvenli ve dostluk havası içinde geçmesi için titiz bir çalışma ile bütün tedbirlerin alındığını belirtmişti.

Yürüyüşün direktörü Michael Salter-Church, bu yıl ki yürüyüşe 472 farklı grubun katıldığını belirtirken şu ifadeyi kullandı:

“Pride London yürüyüşü farklı gruplardan birçok insanın bir araya geldiği, kutlamalar ve protestolar yaptığı bir etkinlik. Umuyoruz ki bu etkinlikle başka ülkelere de birlik ve beraberlik mesajını verebiliriz.”

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin