İmalat, 17 ayın en düşük düzeyinde

Birleşik Krallık İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Nisan’da 53.9 ile 17 ayın en düşük düzeyine geriledi.

Birleşik Krallık İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Nisan’da 53.9 ile 17 ayın en düşük düzeyine geriledi.
IHS Markit/CIPS tarafından yapılan açıklamaya göre fabrika üretimi, yeni siparişler ve istihdam büyümesi Nisan’da kısmen yurtdışı talepteki yavaşlamaya bağlı olarak hız kesti.
Mart ayında 54.9 düzeyindeki İmalat PMI verisi Nisan’da 53.9 ile 2016 sonbaharından bu yana görülen en düşük düzeye geriledi.
IHS Markit/CIPS açıklamasında enflasyonel baskıların ise azaldığını vurguladı.
IHS Markit direktörü Rob Dobson bu gerilemenin sadece kötü hava koşullarıyla açıklanamayacak kadar kötü bir sonuç olduğunu dile getirdi ve şu değerlendirmeyi yaptı:
“Şubat ve Mart’ta kötü hava koşulları imalat büyümesindeki yavaşlamaya etki etti. Fakat Nisan’daki sonuçlar kötü hava koşullarıyla açıklanamaz. İngiltere Merkez Bankası’nın yakın bir dönemde faiz artırma ihtimalini azaltıyor.” (DHA)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.