Oyunuzu kullanmayı unutmayın!

secimlerİngiltere 22 Mayıs Perşembe günü sandık başına gidiyor. Yerel belediye seçimleri ile Avrupa Parlamentosu milletvekilliği mücadelesinin bir arada yapılacağı seçimlerde sabah 07.00’de başlayacak olan oy verme işlemi akşam saat 22.00’de sona erecek.

Seçimlerde 6 Mayıs tarihine kadar seçmen kütüğüne kayıtlı olan, 18 yaşın üzerindeki İngiliz ve AB vatandaşları oy kullanabilecekler. 22 Mayıs seçimlerinde yerel belediye meclislerine aday olan 85 dolayında Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk politikacı da seçilmek için destek bekliyor.

Londra Gazete’nin belirlemelerine göre Türkiye ve Kıbrıslı adayların en yoğun olduğu bölge toplam 33 kişi ile Enfield bölgesi olurken, Haringey’de toplumumuza mensup 18 aday yarışıyor.

Halen 3 meclis üyemizin bulunduğu Hackney’de 9, Bexley’de 6, Islington’da 4, Redbridge’de 2 ve Bromley, Harrow, Havering, Hillingdon, Lambeth, Lewisham, Richmond, Southwark ve Sutton’da birer Türkiye ve Kıbrıslı aday bulunuyor.

Seçimlerde aralarında 32 Londra belediyesinin de bulunduğu ülke çapında 160 yerel idare ve 4 bin 161 meclis üyesi ile Strasbourg merkezli Avrupa Parlamentosu’nda İngiltere, İskoçya ve Galler’i temsil eden 73 milletvekili için oy kullanılacak.

Adaylarımızın isimleri ve seçim bölgelerine ulaşmak için Seçim 2014 sitemize bakın.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin