Dikkat: Londralılara kar uyarısı

Londralılar haftaya kar yağışı ile başladı. Pazartesi günü işlerine gitmek için uyanan binlerce Londralı yerlerin bembeyaz bir kar örtüsü ile kaplandığına şahit oldu. Trafiği etkilemeyen kar yağışı havanın da sert bir şekilde soğumasına neden oldu.

Kar yağışına çok fazla alışkın olmayan Londralılar bu yıl üst üste yağan kar yağışı ile adeta şaşkına döndü. Bir çok İngiliz sabah uyandıklarında gördükleri kar yağışını manzarasını mutluluk çığlıkları ile kutladı.

HAFTA SONUNA KADAR YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Edinilen bilgiye göre hafta sonuna kadar yoğun aralıklarla devam edecek olan kar yağışına karşı uzmanlar özellikle sürücüleri uyardılar.

Kar lastiği, zincir ve çekme halatı bulunmayan araç sürücülerinin önemli bir durum olmadığı taktirde trafiğe çıkmamalarının sakıncalarına değinen uzmanlar, zaman zaman eksi derecelere düşen hava sıcaklığının don tehlikesi oluşturduğu, bununda yollardaki kayma riskini arttırdığını belirttiler.

Pazartesi günü başlayan kar yağışının Çarşamba ve Perşembe günü şiddetli rüzgarla birlikte fırtınaya dönüşeceği, Cuma ve Cumartesi günü de devam edecek olan kar yağışının Pazar günü sıcaklıkların artması ile sona ereceği tahmin ediliyor.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.