Haringey’in İşçi Partili lideri istifa etti

HARINGEY Belediyesi İşçi Partili Lideri Claire Kober, Mayıs ayında yapılacak yerel seçimlerle istifa edeceğini açıkladı.

Kober yönetimindeki Haringey Belediyesinin eski ve bakımsız belediye evlerinin yıkılarak yerine hem iş yeri hem de yeni yaşam alanlarının yapılmasını öngören projesi istifayı getiren en büyük etken oldu.

İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn’in dahi karşı çıktığı proje hakkında tutumunu değiştirmeyen Kober, geçtiğimiz haftalarda Kıbrıslı Türk Peray Ahmet’in istifası ile de gündeme gelmişti.

Parti içinde Corbyn’e verdiği destekle bilinen Momentum grubu üyeleri de Kober’in Haringey’de kentsel dönüşümü öngören projesine sıcak bakmıyordu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.