Council tax ücretlerinin artmasının önü açıldı

BELEDİYELERİN council tax ücretlerini yüzde 5.99 oranında yükseltebilmesinin önü açıldı. Bu kararın ardından vatandaşların belediyelere ödediği council tax ücretlerinin yılda yaklaşık olarak 100 pound artabileceği belirtildi.

Birçok eleştiri alan karara göre ‘band D’ olarak nitelendirilen bir evin council tax ücreti yılda bin 650 pounddan fazla olabilir. Toplumlar ve Yerel Hükümetler Bakanı Sajid Javid konu hakkında bir açıklama yaparak, belediyelerin nisan ayından itibaren referanduma gerek olmadan faturalarını yüzde 2.99 oranında arttırabileceklerini söyledi.

Sosyal bakım hizmetlerine finansman sağlayan belediyelerin ücretlerine ekstra yüzde 3 artış uygulayabileceği de hesaba katılınca, tüm büyük belediyelerin yüzde 5.99 artış yapabileceği belirtiliyor. Londra’daki tüm belediyeler sosyal bakım hizmetlerine finansman sağladığı için, yüzde 5.99’luk artış oranını uygulamakta serbest olacaklar.

Yerel hükümet liderleri ise belediyelerin mali açıdan kırılma noktasında olduklarını söylüyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.