Parlamentoda kapı görevlisine saldırı!

İngiliz Parlamentosu’nun bir kamusal alanındaki kapı görevlisine saldıran bir kişi tutuklanarak, yargı önüne çıkartıldı.

Westminster’de 8 Aralık’ta meydana gelen olayda 24 yaşındaki Benjamin Fordham adlı kişi, Lordlar Kamarası’nda Lord Giddens’in, Cantenbury Başpiskoposu ile ilgili yaptığı konuşma sırasında tartışmaların izlenebildiği Strangers Gallery’nin girişinde kapı görevlisine saldırdı. James Fletcher adlı kapı görevlisinin içeri almak istemediği Fordham tarafından yumruklandığı, tören ceketinde bulunan zincirinin kırıldığı devam eden mahkemede belirlendi.

Westminster Magistrates Court’taki mahkemede James Fordham’a saldırı, taciz, küfürlü ve tehditkar sözler kullanma gibi suçlamalarda bulunuldu. Bu arada sanık, zihinsel sağlık testi yapıldıktan sonra Salı günü yapılacak ikinci duruşmaya kadar gözaltında tutulacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.