Moody’s’ten İngiltere açıklaması

 

Moody’s Investors Service, İngiltere’de Theresa May hükümetinin bütçe açığının azaltımını yumuşatmasının İngiltere’nin kredibilitesine yönelik görüşlerinde temel bir değişiklik yaratmadığını bildirdi.

Moody’s yayınladığı raporda, “İngiliz hükümetinin mali politikasını gevşetmesi beklenen bir durumdu, çünkü harcama baskıları artıyor ve Brexit ile ilişkili belirsizlik ekonomik büyümeyi etkiliyor. Mali ve ekonomik gücün zayıflayacağı beklentimiz İngiltere’nin kredi notunu Eylül ayında bir kademe düşürmemizde ana yönlendirici oldu” ifadelerini kullandı.

Moody’s Eylül ayında İngiltere’nin kredi notunu hükümetin ağır borç yükünü aşağı çekme planlarındaki yavaşlama ve Brexit’in ekonomiye etkilerini işaret ederek Aa2’ye indirmişti. (DÜNYA.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.