Noel öncesi, motosikletli çete dehşeti

Londra’da Noel öncesi mağaza ve emlak şirketlerine uyarılar yapıldı.

Özellikle West End’deki işyerlerini koruma görevi yapan, yanında eski polis memurları ve güvenlik elemanları çalıştıran Andy Fairbank, soyguncu çetelerinin Noel boyunca faaliyetlerini artıracaklarına dikkat çekti.

Fairbank, “Sokaklarda çok sayıda insan ve mağazalarda çok fazla stok mal olacak. Soyguncular için düşük risk. Pencereyi parçalayıp ceketleri kaparlar. Biz ağırlıklı olarak kuyumcuları koruyoruz “dedi.

Müşterileri arasında Goldsmiths ve Watches of Switzerland bulunan Mr Fairbanks, “Bu çeteler tehlikelidir. Suç kariyeri başlatıyorlar ve sonuçlarından korkmuyorlar. Vahşi Batı’ya dönüştürüyorlar ” şeklinde konuştu.

Motosikletli saldırılarda 2011’de 317 olan rakam, geçen yıl 820’yi geçtiği yapılan araştırmada ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Salı günü Regent Street’te sabah saat 1.20’de, Canada Goose baskınından önce hırsızlar, St John’s Wood High Caddesi’ndeki Square One Men giyim mağazasının ön kapısına basmak için balyoz kullandı. Mağaza sahibi Gary Vanger şöyle dedi: “Çok korkutucu. Yıllar boyunca defalarca hedef alındım ancak şiddet seviyesi artmaktadır.”

Geçtiğimiz ay, Tufnell Park’taki genç bir çift, motorlu çete tarafından bir matkapla tehdit edildi.

Crouch End’de David Astbury’yi işleten Aaron Cox, çetelerin üç hafta önce açtığı andan itibaren iki kez ofisini hedef aldığını söyledi. Bay Cox “Çok korkunçtu. Şu anda masamın altında beyzbol sopaları tutmaktayız” dedi.

Bir Metropolitan Police sözcüsü, kuvvetin suç ve antisosyal davranış üzerine mevsimlik bir baskı uygulayan ‘Kış Geceleri Operasyonu’nu başlattıklarını söyledi. Oprerasyon Sorumlusu Simon Messinger, Kasım ve Aralık aylarında ortaya çıkan herhangi bir suçun ele alınacağını açıkladı

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin