Enfield Belediyesi’nden pastanelere ceza

ENFIELD Belediyesi gıda ile ilgili yaptığı denetimlerde temizlik ve hijyen kurallarına uymadığını tespit ettiği bazı işletmeler, mahkemede görülen duruşmalarının ardından yüksek miktarda para cezasına çarptırıldı.

Edmonton’da bulunan Doce Bakers & Sweets Ltd ve Sweet Mahall Ltd şirketi yöneticileri kirli ve sağlığa uygun olmadığı için ve halkın sağlığı için büyük bir risk taşıması nedeni ile yaklaşık 153 bin pound para cezasına çarptırıldı.

24 Ekim’de Highbury Corner Sulh Ceza Mahkemesinde Sweet Mahall Ltd. adına görülen davada, Sweet Mahall Ltd., altı ayrı suçtan 84.000 pound ödemesine ve Şirket Müdürü Rana Ahmad’ın ise 5.220 pound ve bir mağdurun ek ücreti olan 170 pound ve ayrıca 5.807.94 pound ödemesine karar verildi.

Doce Bakers and Sweets Ltd firması ise dört ayrı suç için 44.000 pound, bir mağdur ücreti için 70 pound ve maliyeti olan 3.774,80 pound ödemesini talep etti. Ayrıca Şirket Müdürü Nizakat Ali, iki suç için 1.890 pound artı 94 pound mağdur ücreti ve 3.774.80 pound maliyet ödemesine karar verildi.

Doce Bakers and Sweets Ltd. ve Sweet Mahall Ltd, 2013 Gıda Güvenliği ve Hijyen Yönetmeliği kapsamında altı suçtan dolayı suçlandı. Nizakat Ali, iki suçtan dolayı suçlu bulundu ve Rana Ahmad’e bir suç duyurusunda bulundu.

Enfield Belediyesi, hijyensiz tatlıları, unlu mamulleri kabul edilebilir standartların çok altında olan Edmonton tesislerinde buldu. Denetimlerde, halen halka gıda zehirlenmesi ve hastalık riski getiren bir haşere istila sorunu olduğu ortaya çıktı. Zemin ve teçhizat ise oldukça pis bulundu.

Sweet Mahall, Enfield Belediyesi müfettişleri tarafından 28 Temmuz 2016’da ziyaret edilerek 4 Temmuz 2016’da tekrar bir habersiz denetim gerçekleştirdi. Her iki durumda da, müfettişler 2013 Gıda Güvenliği ve Hijyen Yönetmeliğinin ihlal edildiğini tespit ettiler. Gerçekten de Temmuz ayındaki ziyaret sırasında müfettişler temizlik düzeyinin maalesef daha da gerilemiş olduğunu gördüler.

Enfield Belediyesi Çevre Bakanlarından Cllr Daniel Anderson konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Enfield Belediyesi, sakinlerini korumakla görevlidir ve sağlık için her türlü riskin azaltılması için nerede ve ne zaman olduğuna bakılmaksızın hareket etmekten çekinmiyoruz. Yemek imal etmek için tesislerinde hijyenik bir durumda bulunmayan yiyecek satış yerlerine denetimlerimiz sürekli olarak devam ediyor ve edecektir.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin