Hackney’de Türk genç öldürüldü

Londra’da büyükşehir polisi, 21 yaşındaki Kaan Aslan ismindeki gencin gece iş çıkışında Hackney’de ki evine dönerken bıçaklanarak öldürüldüğünü duyurdu.

Üniversite eğitimi için para biriktirmeye çalışan gencin, Deliveroo ismindeki firma için çalıştığı ve gece vardiyasından çıktıktan sonra Doğru Londra’da bulunan evine doğru giderken bıçaklandığı bildirildi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen sağlık görevlilerinin tüm müdahalesine rağmen talihsiz genç yaşamını yitirdi.

14 Kasım Salı sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Londra Ambulans Servisi Clinton E5’te Nightingale Estate’deki Monteagle Way’de bir bıçaklama olayı ile ilgili bir ihbar aldı. Olay yerine giden sağlık ekipleri Kaan Aslan’ı tedavi etmeye çalıştı ancak aşırı kan kaybeden genç tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Aslan’ın ailesi polis tarafından kendilerine bildirilen haberle uyandı. Saldırının neden kaynaklandığı henüz bilinmezken talihsiz gencin aracındayken saldırıya uğradığı bildirildi.

Kaan Aslan’ın 33 yaşındaki kuzeni Uğur isimli genç çok üzgün olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Babası bir şef. Vardiyasını bitirmiş ve yatmıştı. Bildiği tek şey polislerin kapıya geldiği ve Kaan’ın öldüğünü söyledikleri. Kaan gerçekten çok iyi birisiydi. Para biriktirmek için işe yeni başlamıştı. Çok sevecen bir çocuktu. Hiçbir şekilde başı belada değildi. 11 yaşında bir kardeşi var ve kendisini örnek alıyordu. Büyük bir futbol hayranıydı ve Fenerbahçe’yi tutuyordu. Çok samimi, çalışkan ve saygılıydı. Parlak bir geleceği vardı. Hırsızlık nedeni ile mi ya da başka bir sebeple öldürüldü hiçbir fikrim yok.”

Ailenin 15 yıl önce Türkiye’den taşınmış olduğu ve Aslan’ın Hackney Community College’a gittiği biliniyor.

Büyükşehir Polisi, Aslan’ın ölümüyle ilgili bir cinayet soruşturması başlattığını ve henüz tutuklama yapılmadığını doğruladı. 13 Kasım Pazartesi günü gece yarısı, 14 Kasım Salı günleri arasında Monteagle Way ve Nightingale Estate çevresinde herhangi bir şey görmüş veya duymuş olan herkesten bilgi beklediğini duyurdu.

Bu olaya tanık olan veya bilgi sahibi olan herkes 020 8345 3865 veya 0800 555 111 numaralı telefondan iletişime geçebilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin