Enfield katillerine toplam 30 yıl hapis

Kurban Damien McLaughlin

Old Bailey’de 1 Kasım 2017 tarihinde görülen duruşmada Enfield’de Damien McLaughlin’in öldürülmesi suçundan iki kişiye toplam 30 yıl hapis cezası kesildi.

31 Ekim 2017 tarihinde mahkemeye çıkarılan Eduardo Embalo (18) adam öldürmeye neden olma suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Diğer cinayet suçlusu Andre Joseph (25) ise adam öldürme ve silah bulundurmaktan suçlu bulundu. Joseph ise toplamda 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olayın yaşandığı 22 Nisan Cumartesi günü kurban McLaughlin, kız arkadışla minibüsünü park etmesinden kısa bir süre sonra üç erkeğin saldırısına uğramış, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen 44 yaşındaki talihsiz adam kurtarılamamıştı.

Eduardo Embalo

Haringey Public Mortuary’de yapılan ölüm sonrası yapılan muayene sonucu ölüm sebebinin göğüste bir bıçak yarası olduğu tespit edildi.

Embalo, Ulusal Polis Hava Servisi’nin şüpheyle hareket ederek kendisini tespit ettikten sonra cinayet mahalline yakın bir yerde hızlıca yakalanmış ve olay yerinde tutuklanmıştı. Diğer suçlu Joseph ise birkaç gün sonra olay yerinin yakındaki bir yerde tutuklanmıştı.

Andre Joseph

Cinayet Masası ve Majör Suç Komutanlığı’ndan dedektifler, başta McBlaughlin’e saldıran Embalo ve Joseph’i tanımlayan CCTV ve cep telefonu görüntülerini izlediler. Daha sonra tanık ifadeleri ile bir soruşturma açtılar.

Kurbanın, saldırganlarından en az birinin tanındığına inanılıyor.

Olayda üçüncü adam olan Omar Warner (18) ise suçlu bulunmadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin