İş yerlerinden alınan vergiler artacak

LONDRA Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın iş yerlerinden alınan vergilerin arttırılmasına karar vermesinin ardından, önümüzdeki yıl 240 milyon poundluk kamu harcamasının artırılması ön görülüyor.

Başkan Khan, yerel konseylerle Çarşamba günü yaptığı görüşmede, Londra’nın artan oranlardan kaynaklanan fonları tutmasına izin vereceğini açıkladı. İş yeri vergileri, yerel belediyeler tarafından toplanan, ancak hükümetin belirlediği bir vergidir. Yeni anlaşma, sermayenin hükümete göndermektense, gelecekte iş yerlerinden alınan vergi artışları koruyacağını ifade ediyor. Londra’daki belediyeler şu anda iş yerlerinden her yıl 8 milyar pounddan fazla vergi toplamakta ve bunun 2 milyar poundu İngiltere’deki başka yerlere para yardımı yapmak için hükümete veriliyor. Başkentteki birçok üst düzey kişi, iş yerlerinden alınan tüm vergi gelirinin muhafaza edilmesi gerektiğini savundu. Şu anda Londra, bireyleri ve işletmeleri tarafından ödenen vergilerin sadece yüzde 7’sini kontrol ediyor. Artan oranlar, hükümetin sermayenin “nakit para” ekonomisini istismar ettiğini iddia eden yerel işletmelerin sert eleştirileriyle de karşılandı. Hükümet yeni önerileri ise henüz onaylamadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.