Brexit sonrası hedef vasıfsız işçiler

 

İngiltere‘de Londra yönetiminin Brexit sonrası planları basına sızdı. The Guardian gazetesinin eriştiği belgelere göre Theresa May hükümetinin Brexit’in ardından Avrupa Birliği‘nden gelecek kalifiye olmayan işçi sayısında kesintiye gideceği ortaya çıktı. Hükümet belgeler hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

From the leaked document in The Guardian – how Brexit panders to xenophobia by pretending to care about working-class prosperity. pic.twitter.com/noUz86bhrU— Colin Graham (@19acres) 6 septembre 2017

İngiltere’ye gelen göçmen sayısının düşürülmesi fikri İngilizlerin Brexit’e geçen seneki referandumda yeşil ışık yakmasında önemli rol oynamıştı. Fakat Brexit’ten sonra bu kişilerin yerini dolduracak çalışma potansiyeline ülkenin sahip olmaması hem kamuoyunda hem de iktidar partisinde fikir ayrılığının derinleşmesine yol açtı:

“Bence şu anda Brexit’in gerçekleşmemesi için bir ihtimal var. Ama bu, kamuoyunun fikrini değiştirmesini gerektirecek. Halihazırda yaşanan şey, Brexit taraftarları ve referandum hatırasının yönettiği Muhafazakar Parti’nin içinde gerçekleşen derin bölünme. AB‘de kalmak isteyenlerin elinde kamuoyunun değiştiğine dair bir kanıt henüz yok.”

Geçtiğimiz Mart’ta Avrupa Birliği‘nden ayrılma kararını resmileştiren İngiltere‘nin iki yıl içinde ortak pazardan çıkması bekleniyor. (EURONEWS)

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.