May’den saldırıya ilişkin açıklama

İngiltere Başbakanı Theresa May, dün Buckingham Sarayı önünde gerçekleşen olaya Londra polisinin hızlı ve cesur bir şekilde müdahalede bulunduğunu belirterek, saldırgana müdahale ederken yaralanan polis memurlarına teşekkür etti.

May, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dün gece kamuyu korumak üzere cesur ve hızlı davranan memurlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Müdahaleleri, polisimizin ustalığını ve fedakarlığını ispatlıyor.” ifadelerini kullandı.

Dün akşam Londra’daki Buckingham Sarayı’nın önünde bıçaklı bir kişi gözaltına alınırken iki polisi yaralamıştı. Terörle mücadele birimi tarafından soruşturulan olayda bir erkek sürücünün sarayın önündeki Mall Caddesi’nde girişin yasak olduğu alana aracıyla girerek otomobilini bölgedeki bir polis aracının yanında durmuştu. Bu sırada aracın içinde büyük bir bıçak olduğunu fark eden polislerin sürücüyü gözaltına almak istediği, sürücünün ise araçtan çıkmayıp polise direndiği ve iki polis memurunu kolundan yaraladığı bildirilmişti. (AA)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.