Tanınmış restoran işitme engelli adamı kovdu

İngiltere’nin tanınmış restoran zincirlerinden birisi olan “Gourmet Burger Kitchen”da geçtiğimiz günlerde halkın büyük tepkisini çeken bir olay yaşandı.

Orta yaşta işitme engelli bir müşteri, kılavuz köpeği ile birlikte gittiği restorana yemek yemek için oturdu. Köpeği de hiç kimseyi rahatsız etmeden masanın altına geçerek oturdu. Bir süre sonra köpeği farkeden şube müdürü gelerek köpek ile işletmeye giremeyeceğini hemen kendisinin restoranı terketmesini söyledi. Konuşma güçlüğü çeken adam durumunu anlatmaya çalıştı ancak restoran görevlisi bir türlü durumu anlamak istemedi. Bunun üzerine adam köpeğin boynunda bulunan tasmadaki kılavuz köpek olduğunu gösteren rozeti gösterdi. Ancak restoran şube müdürü tavrını değiştirmeyerek adamın köpeği ile birlikte restoranı terketmesini istedi.

Gurme Burger Mutfak CEO’su Alasdair Murdoch, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hafta sonu Wimbledon restoranımızda gerçekleşen olayın öğrenilmesi çok hayal kırıklığına uğradım. İşletmemizin tüm şubelerine kılavuz köpekler girebilmektedir. Görevli arkadaşın bir hatasından kaynaklanan bu durumdan dolayı çok özür diliyoruz. Bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için elimizden geleni yapacağımızı emin olabilirsiniz. Tüm eğitimi gözden geçiriyoruz ve kapsamlı politikamızla ilgili olarak tüm personel üyeleriyle yeniden iletişim kuruyoruz.”

“Bu arada müşterimizle birebir temasa geçtik ve özür dileyerek durumu doğrudan çözdük.”

“Bu konuyla ilgili herhangi bir kişiyi rahatsız ettiysek, içtenlikle özür dileriz” dedi.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.