Londra Brexit sorularına net cevaplar hazırlıyor

 

İngiliz hükumeti Brexit sonrası Avrupa Birliği (AB) ile olan ilişkilerinin geleceği konusunda çalışıyor. İki taraf arasında müzakerelerin artacağı dönemde Londra‘nın Brüksel‘den gelen ‘ayrılmaya hazır değil’ eleştirilerine cevap vermesi bekleniyor. Bu dönemde gözler İngiltere‘nin AB‘den ayrılma sürecinden Sorumlu Bakanı David Davis’te olacak.

Son olarak Maliye Bakanı Philip Hammond ve Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox, Brexit sonrası ‘AB‘nin arka kapısında beklemeyeceklerini’ belirterek tek pazardan ve gümrük birliğinden kesin çıkışın olacağının altını çizdi. Diğer yandan Brexit karşıtı safta yer alan İngiltere Eski Dışişleri Bakanı David Miliband, bu konuda ikinci bir referandumun yapılması gerektiğini savunuyor.

Brexit’in gerçekleşmesi durumunda İngiltere ve İrlanda arasında Schengen tarzında serbest dolaşım hakkının hayata geçip geçmeyeceği tartışması yapılıyor.

Brüksel ve Londra‘nın müzakereleri sonunda İngiltere‘nin 2019 yılının Mart ayında tamamen AB‘den ayrılması öngörülüyor.(EURONEWS)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.