Londra merkezinde şüpheli saldırı (VİDEO)

 

Londra merkezinde bulunan Harrods mağazasına yakın bir noktada yaşanan, motosikletli kişiler tarafından bilinmeyen sıvı saldırısı ile yapılan hırsızlık olayı görüntüleri, metropolitan polisi tarafından basına dağıtıldı.

Bir bisikletlinin kafa kamerasından gelen video görüntülerinde, insanlar asitli saldırıya uğradıklarını düşündükleri kişinin başından su döküyor.

Saldırıya şahit olduktan sonra bir siyah taksi şoförü, adamı hastaneye götürmeyi teklif etti ve bağırarak: ‘Seni hastaneye götüreceğim, içeri gir! ‘ dedi.

Şüpheli soygun girişimi, Pazartesi akşamı Batı Londra Knightsbridge’de gerçekleşti.

Son zamanlarda gelen haber ve görüntüler, son aylarda endişe verici bir artış gösteren bazı saldırıların ardından gerginliğin birinci derece yükseltmiş görünüyor.

İngiltere ve Galler’de alınan resmi rakamlara göre, korozif maddeler içeren saldırı sayısının oldukça arttığını gösterdi ve Nisan 2017 yılına kadar altı ayda 400’ün üzerinde işlem gerçekleştirildi.

Metropolitan Polisi, Pazartesi günü saat 18.33’de Walton Meydanı’ndaki bir adamın suratına “bir motosiklet üzerindeki adamların” sıvı attığı yönündeki bir rapor üzerine çağrıldıklarını belirtti.

47 yaşındaki bir mağdur, Londra merkezli bir hastaneye götürülmeden önce olay yerine gelen görevliler tarafından tedavi edildi. Küçük yaralanmalar yaşadı ve daha sonra hastaneden taburcu edildi.

Polis, sıvıların aşındırıcı bir madde olup olmadığını henüz bilmediğini söyledi, ancak bunu tespit etmek için araştırmalar devam ediyor.
Yetkililer, motosikletli çiftin görüntülerinden onları yakalamak için gerekli çalışmalara başladıklarını ancak henüz bir tutuklama olmadığını belirttiler.

 

Kaynak: Metro

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.