Londra metrosunda bir kadın ölümden döndü

Metro’da kolu kapıya sıkışan kadın yaşadığı korkunç olayın detaylarını basın ile paylaştı.

60 yaşındaki Neelan Malik, Oxford’tan Londra’ya Paddington’a alışveriş için gidiyordu. Hayes ve Harlington istasyonunda trenden inmeye çalıştığı sırada kolu kapıya sıkıştı. Talihsiz kadın  platform boyunca bir trenle sürüklendiği anda korkunç anları anlattı ve şunları söyledi:

“Her şey çok hızlı oldu. Birden makinist kapıları kapattı, ancak elim kolum sıkıştı. Uzun zaman kurtarmaya çalıştım fakat kolumu kurtaramadım. Platform boyunca yerde sürüklenmeye başladım. Trende bulunan herkes pencereden bakıyordu.  Beni ilerlediğimde trenin de hızı arttı. Sonra elim kapıdan çıktı ve platformda yere yuvarlandım. ”

Malik’in hızlanan trende kolunun sıkıştığı ve sürüklendiği anlar CCTV kamera görüntülerine yansıdı.

“Kendime geldiğimde çevremde insanlar vardı ve istasyonda görevli bir yönetici oradaydı. Bu benim için aynı zamanda duygusal bir şok oldu. O zaman yaşadıklarım aklıma her geldiğinde aniden duygusallaşıyorum. Kendinize, hayatta olduğunuz için çok şanslı olduğunuzu söyleyin. Sadece birkaç saniye daha elimi kurtaramasaydım elektrik tellerine çarpabilir ve şimdi hayatta olmayabilirdim.” dedi.

Bayan Malik, kolundan sırt üstü morarma nedeniyle tedavi edildi ve olayın başlangıcından bu yana fizyoterapi gördü.

Tren sürücüsü Stephen Murdoch, 45 yaşında, Malik’i tehlikeye atmaktan suçlanarak davası görülene kadar, mesleğinden uzaklaştırıldı.

Temel güvenlik kontrollerini yapmakta başarısız olduğu ve trende bulunan kameradan bakmayarak Bayan Malik’i görmediği iddia ediliyor.

Konu ile ilgili dava devam ediyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin