Primark, terliklerini ‘kanser’ tehlikesi nedeniyle geri çağırıyor

 

Primark, binlerce flip flop terliklerini kansere neden olabileceği riski ile geri çağırıyor.

İngiltere’nin giyim sektörünün en büyük perakendecilerinden biri olan Primark firması sattığı flip-flop (parmak arası) terlikleri kanser riski taşıdığı gerekçesiyle geri çağırdıklarını duyurdu.

Primark, kansere neden olabilecek potansiyel bir kimyasal içeren tehlikeli seviyelerini yüksek olduğu binlerce erkek flip flop terliklerini geri çağırıyor.

İndirimli kıyafet zinciri, erkek Cedar Wood State flip flop serisinden sadece üç renk için yapılan çağrı da, satın alan herkese paralarını geri ödeme teklifi sunuyor.

 

 

Primark sözcüsü, flip flopların koyu renkli boyalarda yaygın olarak kullanılan krizeni içerdiğini doğruladı. Bu maddenin kimyasal kömür katranı ve tütün dumanının bir unsuru olduğu ve kanserojen olduğundan şüpheleniliyor.

Söz konusu siyah, mavi ve haki renkteki terlikler 4 Ocak – 2 Haziran 2017 tarihleri ​​arasında Primark mağazalarında satıldı.

Primark resmi web sitesinde flip-flopların Primark’ın kimyasal uyum için yüksek standartları karşılamadığı ve kısıtlanmış bir madde seviyesine sahip olmadığı belirtiliyor.

Konu ile ilgili bir soruşturma başlatıldığı ve Primark üretici ile ilgili tüm yeni siparişleri askıya aldı.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin