Charlie bebek için son umut

12

Charlie Gard henüz 10 aylık ve ölümcül bir genetik hastalığın son evrelerinde. Hastalığın kanıtlanmış bir tedavisi yok, doktorlar Charlie bebeğin yaşam destek ünitesinden çekilmesi gerektiği görüşünde. Ancak aile Amerika Birleşik Devletleri ya da İtalya‘daki deneysel tedavilerden yararlanmak istiyor.

İngiltere Yüksek Mahkemesi ailenin bu talebiyle ilgili son kararı önümüzdeki günlerde verecek.
Ailenin sözcüsü Alasdair Seton-Marsden, mahkemenin söz konusu tedavilerle ilgili delil talep ettiğini açıkladı:

“Charlie’nin ailesi 13 Temmuz Perşembe günü Yüksek Mahkeme’deki duruşma öncesi yeni deliller arıyor. Charlier’nin deneysel tedavi için Amerika Birleşik Devletleri ya da İtalya‘ya gidip gitmeyeceğine bu duruşmada karar verilecek.
Charlie’nin mitokondriyal yıpranma sendromu hastası olduğunu açıklayan doktarlar, bebeğin beyninde ağır hasar oluştuğunu belirtmişti.

Charlie’nin annesi Connie Yates, hastalıktan dolayı bebeğin acı çektiğine dair iddialara katılmıyor ve tedavi umudunu koruyor:
“Şimdi biraz daha umudumuz var, tüm bu yargı süreci bir cehennem gibiydi, oğlumuz için en iyisini istiyoruz. Onunla 24 saat birlikte olan biziz, eğer ona acı çektiriyor olsaydık böyle bir şeye kalkışmazdık. Aksine o hala mücadele ediyor, hep bunu söyledik. Tek isteğimiz ona bir şans vermek, denemediğimiz bir şey kalmasın.”

Charlie bebeğin ailesine destek her geçen gün büyürken, hem Papa hem de ABD Başkanı Donald Trump, tedaviye izin verilmesi çağrısında bulunmuştu. Başkan Trump Twitter hesabından yaptığı açıklamada, küçük Charlie’nin tedavisine yardımcı olmak istediklerini söylemişti. (EURONEWS)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.