Ölenlerin ailelerine 20’şer bin pound verilecek

İngiltere‘nin başkenti Londra‘da Grenfell Tower yangınında ölenlerin ailelerine 20 bin pound verileceği bildirildi.

Londra’da bir Hotpoint buzdolabının buzluk kısmından çıktığı iddia edilen 24 katlı binadaki yangında 79 kişi hayatını kaybetmişti.

Yardım Komisyonu yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ilk etapta her bir ölen için 20 bin pound verileceğini açıkladı. Yangında ciddi şekilde yaralanan ve hastanede tedavisi gerekenlere ise ilk etapta 10 bin pound verileceği kaydedildi. Yeni bir konuta taşınanlara ise yeni başlangıç yardımı olarak ayrıca 10 bin pound verileceği kaydedildi.

Yangından etkilenen ailelere verilecek yardımların Londra Acil Durum Vakfı, İngiliz Kızıl Hac, K&C Vakfı ve Evening Standard Dispossessed fonu ile Londra Toplum Vakfı tarafından sağlanacağı belirtildi.

Hayır Vakfı Komisyonu başkanı David Holdsworth İngiliz halkının kurbanlar için milyonlarca pound yardım yaptığını söyledi. (HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.