Royal Ascot’ta atlar kadar kıyafetlerde yarıştı

İngiltere ve Dünya’nın en gösterişli ve büyük at yarışlarından biri kabul edilen Royal Ascot 2017’de etkinliğin “Kadınlar Günü” (Ladies Day) birbirinden şık, farklı kıyafet ve şapkaların şovu ile gerçekleşti.

Her yıl Haziran ayı sonlarında kraliyet ailesi tarafından düzenlenen bu muhteşem yarışlarda Perşembe günleri Ladies Day olarak kutlanıyor. Her sene renkli görüntülere sahne olan yarışlarda bu senede birbirinden ünlü isimler farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

Royal Ascot biletleri Ocak ayında satılmaya başlamış ve biletlerin tamamı kısa bir süre içinde tükenmişti. Yarış alanında toplam üç bölüm bulunmakta. Royal Enclosure, Silver Ring ve General Admission ismi verilen bu alanları birbirinden farklı özellikleri var. Örneğin General Admission ve Royal Enclosure sadece davetiye ile girilebilmekte, Royal Enclosure’de siyah ve beyaz kıyafet giyilirken, General Admission kıyafet seçimlerinin daha renkli olduğu bir alandır. Silver Ring’de ise kıyafet ile ilgili önemli bir belirleme yoktur. Her anlamda daha rahat hareket edilebilen bir alandır.

Her yıl düzenlenen ve Salı günü başlayan Royal Ascot Kadınlar Günü için, magazin basını da merakla katılımcıların kıyafetlerini görüntülemek için makineleriyle en iyi kareleri yakalama mücadelesi verdi.

Üzerinde saat olan şapkadan tutun da, bütün tropik ormanın üzerine yerleştirilmiş olduğu şapkaya kadar ziyaretçilerin ilgisini çeken şapka modelleri de bu özel günde adeta yarıştı.

 

Kaynak: ES

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin