İzmir Belediye Başkanı Kocaoğlu Londra’ya geliyor

 

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aykut Kocaoğlu Londra’da yapılacak olan Bağımsız Kentler Konferansı’na konuşmacı olarak davet edildi.

Dünya’nın en büyük kredi derecelendirme kuruluşlarından birisi olan Moddy’s ve Fitch, İzmir şehrinin ulusal kredi notunu AAA’ya çıkardı. Bu not ‘yatırım yapılabilir şehirlerin en üst basamağı’ olarak biliniyor. Bu başarının ardından Kocaoğlu, ay sonunda yapılması planlanan Bağımsız Kentler Konferansı’nda İzmir’i tüm Dünya’ya anlatacak.

Dünya Bankası Uluslararası Finans Kurumu IFC ve ünlü İngiliz dergisi The Economist’in birlikte düzenlemesi planlanan konferansta, “İzmir Modeli” olarak bilinen yerel kalkınma ve çevre projeleri ile başarılı ekonomi finans dengesini anlatması istenen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aykut Kocaoğlu, İzmir’in gelişmesi ile ilgili sorulara cevap verecek.

30 Haziran 2017 tarihinde The Crystal Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bağımsız Kentler Konferansı’na, dünyanın farklı bölgelerinden belediye başkanları katılacak. Kentlerin başarıları, sorunları ve çözümlerinin konuşulacağı konferansa 80 üst düzey yöneticinin katılması bekleniyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin