İsviçre’de gökyüzünden çikolata yağdı

İsviçre’de bir çikolata fabrikasında yaşanan arıza nedeniyle çevreye çikolatadan yağmur yağdı.

Fabrikada yaşanan arıza sert rüzgarla birleşince, bölgedeki araçların üzeri çikolata tozuyla kaplandı. Ortaya ise film sahnesini andıran bir manzara çıktı.

Çikolata tutkunlarının en büyük hayallerinden birinin gerçekleştiği yere götürüyoruz sizi. İsviçre’nin Olten kasabasında yaşayan pek çok kişi bir sabaha, gökten kar ile birlikte yağan kakao tozlarıyla uyandı.

Lindt & Sprüngli çikolata fabrikasındaki havalandırma sisteminin arızalanmasından dolayı kasabanın her yerine kakao tozları yağdı, tabii ki kasaba sakinleri bu olay karşısında şok yaşadı.

Fabrika ise konuyla ilgili açıklama yaparak çikolatanın temelini oluşturan ezilmiş kakao çekirdeği parçalarının soğutma sistemindeki havalandırma hattında yaşanan küçük bir sorun nedeniyle etrafa dağıldığını söyledi.

Yoğun rüzgar nedeniyle fabrikadan yayılan çikolata tozları kasabanın her yerine ulaştı ve karın üzerinde ince bir katman bıraktı. Şirket ise yayılan çikolata tozlarının temizlenmesi için üstlerine düşeni yapacaklarını belirtti. Ancak kasabadan kimse henüz çikolata tozlarını temizlenmesi için bir talepte bulunmadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.