Airbnb halka arz başvurusunda bulundu

Koronavirüs pandemisinin etkilerini atlatmaya başlayan Airbnb Inc., uzun zamandır beklenen halka arz başvurusunu yaptığını açıkladı.

San Francisco merkezli Airbnb tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ilk halka arz (IPO) başvurusunda bulunduğu belirtildi. Açıklamaya göre halka arzın büyüklüğü ve fiyat aralığı belirlenmedi.

Airbnb bu yıl halka arz edilmesi en fazla beklenen şirketler arasında yer alıyordu. Şirketin CEO’su Brian Chesky, ilk olarak SEC başvurusunu 31 Mart tarihinde yapmayı hedefliyordu.

Sonrasında pandeminin patlak vermesiyle birlikte uçuşlar durduruldu ve sınırlar kapatıldı. Airbnb’de 1 milyar dolarlık rezervasyon iptali oldu. Piyasada yaşanan çalkantının ardından planlar askıya alındı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.