Kumsala yazdıkları mesajla kurtuldular

ABD ve Avustralyalı yetkililerin yaptığı açıklamada, küçük bir Pasifik adasının sahiline yazılmış ‘SOS’ uyarısı sayesinde adada mahsur kalan üç denizcinin kurtarıldığı belirtildi.

Denizcilerin 7 metrelik tekneleriyle 42 kilometrelik bir rota için denize açıldıkları ancak yakıtları bitince sürüklenerek, ulaşmaya çalıştıkları hedeften 190 kilometre uzaklıktaki ıssız Pikelot Adası’na çıktıkları belirlendi.

Hedeflerine ulaşamayınca haklarında kayıp başvurusu yapılan Mikronezyalı denizcileri ilk olarak ABD Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçağın bulduğu, Avustralya donanmasına ait bir helikopterin ise denizcileri kurtardığı ifade edildi.

İki tarafın yetkililerinden yapılan açıklamada, kurtarma operasyonunu gerçekleştiren askerlerin koronavirüs tehlikesi nedeniyle kaybolan denizcilerle mesafelerini korudukları ve operasyonu uzaktan yürüttükleri belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.