Zimbabve Tarım Bakanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

GÜNEY Afrika ülkelerinden Zimbabve’de Tarım Bakanı Perence Shiri, yeni tip koronavirüsten yaşamını yitirdi.

Zimbabve ulusal basınında çıkan haberlere göre, 65 yaşındaki Zimbabve Tarım Bakanı Perence Shiri, Covid-19 hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Devlet Başkanı Emmerson Mnangagwa, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Uzun süredir arkadaşım olan Tarım Bakanı, emekli Tümgeneral Perrence Shiri’nin ölümünü derin üzüntüyle açıklıyorum. Shiri, hayatını ülkesinin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve hizmetine adamış gerçek bir vatanseverdi.” ifadelerini kullandı.

Shiri’nin şoförü de birkaç gün önce Covid-19’dan hayatını kaybetmişti. Ülkede şimdiye kadar 2 bin 817 Covid-19 vakası görüldü, 40 kişi yaşamını yitirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.