Rusya yeni silahlarıyla gövde gösterisi yaptı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın yeni silahlarını canlı yayında tanıttı.

Rusya, yeni silahlarını dünyaya gövde gösterisi yaparak tanıttı. Putin’in iskelede yürüdüğü anları Rus haber ajansları çatılar ve diğer yüksek noktalara yerleştirilmiş keskin nişancıların fotoğraflarını dünyaya servis etti.

PEŞ PEŞE FÜZELER FIRLATILDI

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, St. Petersburg’daki törende 46 savaş gemisi ve 4 bin askerin yer aldığını bildiriyor. Rusya’nın Avrupa’daki toprağı Kaliningrad’da ise, Baltiysk kenti açıklarında anti denizaltı gemisi Aleksin peş peşe füzeler fırlattı. Rusya tarafından altı yıl önce ilhak edilen Kırım’daki törenlerde ise suda ve karada gidebilen zırhlı personel taşıyıcılar dikkat çekti.

PUTİN, YENİ SİLAHLARI “BENZERSİZ” OLARAK TANIMLADI

Putin’in verdiği bilgiye göre, aynı zamanda nükleer su altı droneları da yine donanmanın hizmetine sunulacak. Yeni nesil nükleer silahları “benzersiz” olarak tanımlayan Putin, söz konusu füzelerin dünyanın her yerini vurabileceğini belirtiyor. Putin ayrıca Rusya’nın en iyi savaş gemileri, denizaltıları ve donanma unsurlarının sahne aldığı törende deniz kuvvetlerinin büyümeye devam edeceğini ve 40 yeni aracın bu yıl sonuna kadar donanmaya katılacağını açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.