‘Into the Wild’ın ünlü otobüsü güvenlik gerekçesiyle taşındı

Christopher McCandless’in gerçek hikayesini anlatan ‘Into the Wild’ kitabı ile popüler olan terk edilmiş otobüs, güvenlik gerekçesi nedeniyle taşındı.

McCandless’in, ABD’nin Alaska eyaletinde bir süre yaşadığı ve açlıktan yaşamını yitirdiği ıssızlığın ortasındaki ünlü otobüsü, meraklı maceraperestlerin uğrak noktası haline gelince bir helikopter yardımıyla bölgeden taşındı. Otobüsün güvenli bir noktada tutulacağı açıklandı.

Cep telefonlarını çekmediği, hava koşullarının tahmin edilemez olduğu bölgeye akın eden maceraperestlerin güvenliğinden endişe eden yetkililer, bu kararı almak zorunda olduklarını belirtti.

McCandless’in hikâyesi

ABD’li gezgin Christopher McCandless ya da takma adıyla Alexander Supertramp, Alaska yolculuğu sırasında 1992’de söz konusu terk edilmiş otobüsü bularak orada yaşamaya başladı. McCandless’in yanında harita, pusula gibi gereçler yoktu ve gıda malzemeleri de oldukça sınırlıydı.

Yaklaşık üç ay boyunca burada yaşayan McCandless, düzenli olarak not tuttu. Bu sürenin ardından geri dönmeye karar veren McCandless, Teklanika nehrinin yükselmesi sonucu mahsur kaldı. Bu esnada yaralanan McCandless, av da bulamayınca zayıflayarak iyice güçten düştü ve etrafına yardım notları bırakmaya başladı.

Cansız bedeni 6 Eylül 1992’de, kaldığı otobüste Butch Killian adlı bir avcı tarafından bulundu.

1996’da Jon Krakauer, McCandless’ın yaşamını ‘Into the Wild’ adıyla kitaplaştırdı. Sean Penn tarafından 2007’de aynı adla beyazperdeye aktarıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.