Trump “Çin virüsü” inadından vazgeçmiyor! Konuşma metnindeki ifadenin üstünü çizerek değiştirdi

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile gerilim yaşanmasına neden olan “Çin Virüsü” ifadesini bir kez daha kullandı. Beyaz Saray’da koronavirüs ile alakalı basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı, konuşma metnindeki “koronavirüs” ifadesinin üstünü çizerek “Chinese” (Çin) diye değiştirdi.

“ÇİN VİRÜSÜ” İFADESİNİ KULLANIYOR

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili yaptığı açıklamalarda, virüsün Çin’den çıktığını söyleyerek “korona” ifadesi yerine “Çin Virüsü” ifadesini kullanıyor. Bu durum Pekin yönetimi tarafından büyük tepkiyle karşılanırken, Trump dün gerçekleştirdiği basın toplantısında yine aynı ifadeyi kullandı.

ÜSTÜNÜ ÇİZİP DEĞİŞTİRDİ

Amerika’nın önde gelen gazetelerinden Washington Post’un Jabin Botsford adlı fotoğrafçısı tarafından çekilen görüntüler ise gündeme oturdu. Trump’ın konuşma metninde yer alan koronavirüs ifadesinin üzerini çizip yerine Çin Virüsü yazdığı görüldü. Sosyal medyada yayılan kare kısa sürede gündeme otururken; Çin’in, Trump’ın bu hareketine nasıl karşılık vereceği ise merak konusu oldu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.