Filipinler’deki kızamık salgını 2019’da 261 can aldı

2019 yılında çocukların hâlâ kızamıktan ölüyor olması kabul edilemez.

Filipinler’de 2019 yılında 261 kişi kızamıktan sebep hayatını kaybetti. Bu sayı ile ülkede şimdiden 2019 yılında hayatını kızamıktan kaybedenlerin sayısı 2018’deki ölüm sayısını geçti.

CNN International’da yer alan habere göre Filipinler’de 2.6 milyon çocuk kızamık hastalığı riski altında.  Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun verilerine göre Filipinler’de 2019 yılının geride bıraktığımız aylarında 261 kişi hayatını kaybetti. 2018 yılının tamamında kızamık ülkede 202 kişinin ölümüne sebep olmuştu, bu sayı 2017’ye göre ölümlerin yüzde 547 arttığını göstermişti.

Filipinler Kızılhaç lideri Richard Gordon yaptığı açıklamada, “2019 yılında çocukların hâlâ kızamıktan ölüyor olması kabul edilemez” dedi. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu önümüzdeki günlerde Filipinler Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışarak daha önce kızamık aşısı olmamış çocuklara kızamık aşısı yapmayı planlıyor.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.