Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB, Türkiye aleyhine kararlar alırsa bunun karşılığını vermek zorunda kalacağız

Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile Ankara'da bölgedeki son gelişmeleri ele aldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Fontelles ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada yaptırımlarla ilgili, “AB, Türkiye aleyhine ilave kararlar alırsa bunun karşılığını vermek zorunda kalacağız. Bu da çözüme katkı sunmaz. Türkiye’ye kimse birşey dikte etmesin. AB dürüst bir arabulucu olsun.” dedi.

“AB’nin verdiği taahhütleri erine getirmesi lazim”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “AB’nin Türkiye’ye verdiği taahhütleri yerine getirmesi lazım. Vize serbestisi AB’nin sözü, yerine getirmeli. AB’nin adil davranmadığını söylemek hakkımız” dedi.

Fransa’nın Libya’da Halife Hafter’e verdiği desteği de eleştiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Fransa’nın taciz iddiasının yalan olduğunu kanıtladık. Fransa burada dürüst davranmadı, biz bunu ispat ettik” şeklinde konuştu.

Borrell: Türkiye ile daha fazla işbirliğine ihtiyacimiz var

AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Borrel de Çavuşoğlu’nun bu sözlerinin ardından “Türkiye’yle Daha fazla işbirliğine ihtiyacımız var” açıklaması yaptı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.