Almanya’da kadınların izinsiz etek altı ve göğüs fotoğraflarını çekmek suç kapsamına alındı

Almanya’da kadınların etek altı fotoğraflarını çekenlere 1 yıldan 2 yıla kadar hapis ya da para cezası öngören yasa kabul edildi.

Almanya’da kadınların kamuya açık alanlarda etek altı ya da göğüslerini çekmek suç kapsamına alındı.

Kadınların rızası olmadan etek altı görüntülerini alan kişi para cezası ve iki yıla varan hapis cezasına çarptırılabilecek.Alman milletvekilleri Bundestag’da cuma sabahı konuya yönelik yasa tasarısını onayladı. Yasa kapsamında herhangi bir kazada hayatını kaybeden kişilerin fotoğrafını çekmek de suç kapsamına alındı.

Etek altı fotoğraf çekme eylemi ‘upskirting’ olarak biliniyor.

Almanya Adalet Bakanı Christine Lambrecht, kadınların izni olmadan görüntülerinin çekilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Kadınların etek altı ya da göğüs fotoğraflarını çekmek mahremiyetlerini ihlal etmek anlamına geliyor.” dedi.

Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ve kameraların boyutlarının küçülmesiyle bu sorun giderek büyüdü.Kimi zaman izinsiz olarak çekilen fotoğraflar sosyal medyada paylaşılabiliyor ya da internet sitelerinde satılabiliyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.