Yunanistan vatandaşlarının İngiltere’deki karantina kuralından muaf tutulmasını talep etti

Yunanistan

Atina, İngiltere’ye girişlerde uygulanan 14 gün karantinada kalma kuralının Yunan vatandaşlarına uygulanmamasını talep etti. Karşılığında da İngiliz vatandaşlarının Yunanistan’a girişine izin verilecek.

İngiltere, Haziran ayı başından itibaren İrlanda dışındaki ülkelerden gelenlerin 14 gün boyunca kendilerini karantinaya alması gerektiğini duyurdu.

Ancak pazartesi günü yapılan açıklamada, koronavirüs vaka sayısının düşük olduğu ülkelerden gelenlerin bu kuraldan muaf tutulabileceğini belirtildi.

Pazartesi günü BBC’ye konuşan Yunanistan Turizm Bakanı Harris Theoharis, “Şu an bizim için kısıtlamaları yumuşatma zamanı geldi, engelleri mümkün olduğunca kaldırmalıyız” dedi.

Yunanistan ekonomisi büyük oranda turizme dayanıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.