İYİ Parti İngiltere’de örgütlenmeye çalışıyor

TÜRKİYE’DE başta Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılan siyasetçiler olmak üzere faklı kesimlerin bir araya gelerek kurduğu İYİ Parti, İngiltere’de de örgütlenmeye çalışıyor.

TÜRKİYE’DE başta Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılan siyasetçiler olmak üzere faklı kesimlerin bir araya gelerek kurduğu İYİ Parti, İngiltere’de de örgütlenmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Londra’da ilk toplantısını yapan ve ardından Almanya’daki  İYİ Parti Avrupa toplantısına katılan İYİ Parti destekçileri geçen hafta buluştu.

Londra İYİ Parti Gönüllüler Grubu altında bir araya gelen yaklaşık yirmi kişi 13 Mayıs Pazar günü kahvaltı etkinliğinde buluştu.

Highbury & Islington bölgesindeki bir mekanda gerçekleşen kahvaltı programına partinin İngiltere temsilcileri Didem Sadeler, Seda Embley, Mehmet Tunç ve Metin Sak katılırken, grubun yöneticisi Mustafa Paköz ise Türkiye’de olduğunu için katılamadı.

Etkinliğe katılanlara yazılı bir mesaj gönderen Mustafa Paköz, bir yakınının sağlık sorunları nedeniyle Türkiye’de bulunduğunu belirterek kahvaltı etkinliğinin başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

Partinin İngiltere temsilcilerinden Metin Sak yaptığı konuşmada, “Gençlerden gelen istekler doğrultusunda Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı olduğu oraya çıktı. Gençler diyorlar ki “Yeter artık değişelim, yeni bir şeyler hayal edelim. Geleceğimize daha aydınlık yoldan bakalım.” bu talepler değişimi kaçınılmaz hale getirdi. Ayrıca Meral (Akşener) Hanım bizim için çok önemliydi. Düşünebiliyor musunuz kadın bir cumhurbaşkanı olan Türkiye’nin dünya üzerindeki etkisi, yansıması çok farklı olacaktır. Türkiye’nin havası değişir her şeyden önce. Cesur yürekli Meral hanımın arkasındayız ve destekliyoruz. İnşallah iyi olacak çünkü çok iyi gidiyor İYİ parti oluşumu. Televizyonlarda adımız anılmasa da, medyada İYİ Parti’ye yer verilmese de biz kazanacağız. Güç kimin elindeyse kazanan o olacaktır diye bir kural yok. Sizlerin de desteğini bekliyoruz. WhatsApp, Facebook gibi sosyal medya üzerinden bize ulaşıp, seçim çalışmalarında görev üstlenebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin