2. Kıbrıs Türk Kültür Festivali hazırlıkları başladı

Geçen yıl düzenlenen ve 20.000’den fazla ziyaretçinin akınına uğrayan Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin ikincisi için kolları sıvayan CTCA UK hazırlıkların başladığını duyurdu.

Başarılı bir organizasyonla binlerce kişiyi ağırlayan Kıbrıs Türk Dernekleri Federasyonu yönetimi ve üyeleri, bu yıl da festivalin haziran ayında yapılacağını açıkladı.

Geçen yıl sadece bir gün yapılan festivale olan yoğun ilgi nedeni ile uzun araç kurukları oluşmuş, binlerce ziyaretçi festival alanına dahi giremeden dönmek zorunda kalmıştı. Festivali ziyaret etmek isyteyen ziyaretçileri mağdur etmek istemeyen CTCA UK yönetimi festivalin bu yıl iki gün süreceğini duyurdu.

HAZİRAN AYI FESTİVAL AYI

Türkçe konuşan toplumların yoğun olarak yaşadığı Londra’da uzun yıllardır devam eden farklı festivaller genelde haziran ayında gerçekleşiyor. Yazılı bir açıklama yapan CTCA UK, 2. Kıbrıs Türk Kültür Festivalinin 16-17 Haziran tarihlerinde gerçekleşeceğini belirtti.

DÖRT KURUM TEK AMAÇ

CTCA UK tarafından yapılan açıklamada festival organizasyonunda yer alacak ana kurumlar da duyuruldu. Bu yıl ikincisi yapılacak festivale Kıbrıs Türk toplumunun temel yapı taşlarını oluşturan Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu, Kıbrıs Türk Toplum Merkezi ve Türk Toplumu Futbol Federasyonu da destek verecek.

TARİHİ NOT EDİN

Haziran ayında gerçekleşek festilvale katılmak isteyen kurum ve işletmelerin tarihi not ederek, ilerleyen zamanda açıklanacak yer bilgisi ve diğer önemli duyurular için CTCA UK’yi takip etmesi tavsiye edildi.

CTCA UK tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Geçen yıl düzenlenen, 20.000’nin üzerinde katılımcıyı ağırlayan ve medyada genişçe yer alan ilk Kıbrıs Türk Festivali, Britanya Kıbrıs Türk Toplumunun köklerini ve kültürünü gururla sahiplendiği için onlara unutulmaz bir deneyim yaşatmıştı. Referansımız olan bu başarılı festivalin ardından bu sene beklentileri yükselttik ve 2. Festivali daha çok insanın katılabileceği şekilde iki gün olmak üzere, 16-17 Haziran 2018 tarihlerinde yapacağız.

Böyle büyük ve güçlü bir çalışmayı kalıcı ve tüm topluma mal etmek için Konsey üye dernekleri ile birlikte bu yıl ve bundan sonraki festivalleri, Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu’nu, Kıbrıs Türk Toplum Merkezi’ni ve Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nu da aramıza alarak birlikte yapma kararı aldık. Bu festivalin İngiltere’de yaşayan toplumumuzun takviminde en önemli gün olanağı inancındayız.

Hazırlıkları başlayan ve hızla devam eden festivalle ilgili detaylı bilgi önümüzdeki günlerde verilecektir. Katılmak isteyenlerin tarihi not etmesi ve yer gibi diğer detaylar için takipte kalması rica edilir.”

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker