BBC önünde Afrin protestosu

TÜRKİYE’NİN Afrin’e yönelik devam eden askeri operasyonu, Londra’da Afrin Halkını Savun adındaki platformun düzenlediği eylemle protesto edildi.

Londra’da, Afrin Halkını Savun Platformun çağrısı ve Kürt dayanışma örgütlerinin desteğiyle Afrin’e yönelik devam eden operasyon pazar günü protesto edildi. Eylem çağrısı ile bir araya gelen yüzlerce kişi, BBC merkez binasının önünde buluştu ve Trafalgar Meydanına yürüdü.

Protesto gösterisinde “İngiltere Türkiye’ye destekleme” ve “Afrin Erdoğan’a mezar olacak” gibi sloganlar atıldı. Britanya’nın en büyük işçi sendikası olan Unite’in temsilcisi Tommy Murphy de eyleme katıldı ve konuşmasında resmi olarak 1,4 milyon üyeleriyle Afrin’deki Kürt halkı ile dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Gerçekleşen konuşmalarda, Afrin’de savaş suçları işlendiği ve bölgedeki halkın bundan zarar gördüğü ifade edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir yorum

  1. pkk 20 senedir Türkiye’de çocuk,kadın demeden saçma bir idoloji uğruna binlerce insanı katlederken bunlardan hiç ses çıkmıyordu.Neden başkalarını öldürürken senin hakların ön plana çıkarken birileri senin öldürme planını bozduğunda onların haklarını düşünmezsin.

    Türkiye düşmanlığınızı bu kadar bariz gösteriyor olmanız bizi hiç şaşırtmıyor.

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin