Müsteşar Londra’da Türk öğrencileri dinledi (VIDEO)

EĞİTİMLERİNİ İngiltere’deki farklı okullarda sürdüren ve buradaki eğitim giderleri Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bursla karşılanan öğrenciler, Londra’da düzenlenen bir toplantı da MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ile buluştu.

Müsteşar Tekin’in katılımıyla 22 Ocak 2018 Pazartesi günü Londra Kensington Millennium Hotel’de düzenlenen toplantıya, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık, MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal ve Mahalli Katip Bünyamin Bayat da katıldı.

Önceleri de bu tip toplantılar düzenlediklerini ancak bu kadar geniş katılımlı bir toplantıyı ilk kez tertiplediklerini belirten Ünsal, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e öğrencilerin sorunlarını dinlemek için Londra’ya geldiği için teşekkür ederek şunları söyledi:

“Bu kadar yoğun katılımlı ilk kez oluyor. Sayın müsteşarımız ve genel müdürlerimiz, özellikle sorunları, talepleri birinci ağızdan dinlemek için burada. Kendilerine teşekkür ederiz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

“YALNIZ DEĞİLSİNİZ”

Dünya genelinde 4 bin, İngiltere’de ise bin 219 resmi burslu öğrenci bulunuyor. Yurtdışında yaşayan hiçbir öğrencinin yalnız olmadığını belirten Müsteşar Tekin sözlerine şunları ekledi:

“Ülkemizden çeşitli zorlukları aşarak İngiltere’ye eğitim amacıyla gelen öğrencilerimizin bütün problemlerinin çözümüne yardımcı olmak, yalnız olmadığınızı hissettirmek için buradayız.”

Yaklaşık 3 saat süren toplantı öğrencilerin sorduğu sorulara verilen yanıtların ardından sona erdi.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin