Açık Gazete 14. basın yılını kutladı

Londra basın sektöründe yer alan Açık Gazete, 14. Basın yılını düzenlediği yılsonu etkinliği ile kutladı.

Düzenlenen gece ile Londra’nın önemli basın kuruluşları ve halk bir araya geldi. Kuzey Londra Toplum Merkezi’nde (DAY-MER) gerçekleşen gecede birbirinden güzel türküleri Çiğdem Aslan ve Tahir Palalı katılan konuklar için söyledi. Ayrıca gelenekselleşen gecede İbreti ve Hasan Yıldırım da söyledikleri şarkılarla geceye renk kattı.

 

Yaklaşık yüz civarında katılımcının yer aldığı gecenin sunuculuğunu Neslihan Çakır üstlendi. Gecenin açılış konuşmasında 14. Basın yılında olan gazetenin hayata karşı sözü olanlara sayfasını açtığını belirterek şunları söyledi:

“Açık Gazete, hem dünya hem de toplum haberlerini sizlere ulaştırıyor. Geçtiğimiz zorlu bir dönemde daha iyi bir hayat kurulabileceği umudunu okurlarına taşıyan Açık Gazete, günümüze kadar sadece gazetecilik yapmaya uğraşıyor.”

USTA İSİMLERE SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Basınla, toplumun farklı kesimlerinden simaların buluştuğu gecede KHK ile kapatılan Evrensel Kültür Genel Yayın Yönetmeni Aydın Çubukçu, Prof. Dr. İbrahim Sirkeci ve eski gazeteci Artun Gökşan için sürpriz bir doğum günü kutlaması da yapıldı.

Açık Gazete’nin kurucusu ve meslekte 41’nci yılını kutlayan Faruk Eskioğlu da gazeteci olarak toplumsal haberlere önem verdiğini, köşe yazarı olarak da işçi sınıfının çıkarlarını gözettiğini söyledi.

Gece, Atlas Globe’tan İstanbul gidiş geliş bileti ve zengin hediyelerin yer aldığı çekilişle sona erdi.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili haber

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin